About

Festival OFF Bratislava si zachováva svoju jedinečnosť ako platforma nových talentov na fotografickej scéne. Od začiatku svojej existencie bolo snahou tohto podujatia vytvoriť veľkorysé podmienky propagácie a podpory mladých umelcov pôsobiacich na poli fotografie a nových médií. Festival odštartoval v roku 2010 a počas svojej 12-ročnej histórie sa zaoberal rôznymi spoločenskými témami. Podnietil tak rozjímanie napríklad nad ideológiou dogmy, mystériom zrodu, revolučným manifestom, archívom budúcnosti, generáciou Y, či ľudským vplyvom na ekosystém našej planéty.

Trinásty ročník, pod názvom Kdesi inde, bude o sile, ktorá núti ľudí sťahovať sa, migrovať či len tak bezcieľne brázdiť kraj a o ich predstave domova a cudziny. A nevyhnutne sa tak dotkneme aj otázky hraníc všetkého druhu, ktoré na tomto svete voľnému pohybu bránia. Keď sme túto tému koncipovali, ani sme netušili, ako bude v kontexte ruskej invázie na Ukrajinu aktuálna. Už tradične však chce tento festival otvoriť umeleckú diskusiu v čo najširšom rozsahu, poskytnúť rôznorodé spektrum pohľadov, aby nám vo vzájomnej konfrontácii pomohli posunúť sa vpred, “za hranice“ nášho myslenia.

Publications

Vydavateľská činnosť festivalu OFF Bratislava doposiaľ zahŕňa 3 diely publikácie, ktoré slúžia ako prehľad víťazných súborov ceny ON Award (ON Award 2010 - 2012, ON Award 2013 - 2015 a rozsiahlejší ON Award 2010 - 2018). Cenu každoročne na festivale udeľuje štvorčlenná odborná porota autorovi za progresívne a invenčné dielo na poli fotografie a nových médií.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.